Vítězem 14. ročníku odborné ankety Auto roku pro rok 2008 se těsným rozdílem jednoho bodu stal na Slovensku vyráběný vůz nižší střední třídy Kia Cee'd. Na druhém místě skončil automobil střední třídy Ford Mondeo, třetí příčku obsadil mini vůz Fiat 500. Vítěze vybírala ze 47 loňských novinek odborná porota složená ze tří desítek motoristických novinářů.kia-ceed-auto-192x128.jpg

Před branami finále, do něhož se probojoval ještě Mercedes-Benz třídy C a Lexus LS 460/600h, zůstala letos překvapivě nová Škoda Fabia. V minulém ročníku soutěže získal titul Auto roku Opel Corsa, rok předtím to byl Ford Focus a v roce 2005 Škoda Octavia.

Anketa byla dvoukolová. V prvním kole každý porotce vybral pět finalistů, kteří postoupili do druhého kola. Ve druhém kole měl každý porotce k dispozici 25 bodů, které rozdělil mezi finalisty.

Anketu vyhlásil Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů.